Uczestnicy spotkania organizacyjnego w sprawie rajdu: (od lewej) Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński, Teresa Chudy, Marian Wikiera, Grzegorz Piec i Mirosław Gębski (fot. Starostwo Powiatowe).

10 sierpnia rajd rowerowy szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych z Włoszczowy do Lasocina

10 sierpnia odbędzie się szósta edycja rajdu rowerowego do Lasocina szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Start o godzinie 9 spod Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie.

Rajd ten już na dobre wpisał się w kalendarz imprez organizowanych między innymi przez Powiat Włoszczowski. W tym roku odbędzie się już szósta edycja tego wydarzenia.

Start będzie o godzinie 9 z placu Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans około 35 kilometrów. Organizatorzy zapewniają: posiłek i wodę na trasie rajdu, opiekę ratownika medycznego, ubezpieczenie, wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz transport powrotny wraz z rowerami z Lasocina do Włoszczowy.

Przypomnijmy, że w rajdzie wezmą udział rowerzyści z czterech powiatów: kieleckiego, koneckiego, włoszczowskiego i jędrzejowskiego. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyła rekordowa liczba ponad 100 rowerzystów z naszego powiatu.

Rajd łączy w sobie zarówno aktywność fizyczną, historię, jak i walory turystyczne. Poszczególne grupy wyjeżdżają ze swoich powiatów i spotykają się wszyscy w Lasocinie przy pomniku Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, żeby uczcić kolejną rocznice powstania tej formacji.

Na wydarzenie zapraszają: Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne oraz Stowarzyszenie Pamięci Narodowych Sił Zbrojnych Ziemi Włoszczowskiej.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, przesłanie go na adres mailowy: biuro@pckr-wloszczowa.pl lub dostarczenie do siedziby PCK-R w terminie do 2 sierpnia.

/RB/

Oprac. Starostwo Powiatowe
UDOSTĘPNIJ