Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko Bożena Ławińska ze zwycięskim wiankiem autorstwa Agnieszki Suligi.

Noc Świętojańska nad Czarną Włoszczowską w Ciemiętnikach. Sołtys zorganizował super biesiadę dla mieszkańców

18 czerwca nad brzegiem rzeki Czarnej Włoszczowskiej przy starym młynie w Ciemiętnikach odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej. Impreza była bardzo udana. Dopisała pogoda i frekwencja.

Było wspólne wicie wianków, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wianek (wygrała Agnieszka Suliga z Ciemiętnik) oraz tradycyjne puszczanie wianków na wodę. Organizatorzy zadbali też o ogniska z tradycyjnymi pieczonkami przygotowanymi w sześciu garnkach – wszystko rozeszło się błyskawicznie. Można było pojeździć na koniach ze stajni Malowany Świat z Sudzina. Wielką furorę zrobił wieczorny pokaz w wykonaniu Teatru Ognia Bohema z Sandomierza.

Nie zabrało też zabawnych konkursów dla dzieci i dorosłych z nagrodami, między innymi na najlepszą potrawę (wygrał bezowy wianek autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich z Komparzowa), konkurs wbijania gwoździ, skok w workach, literowy drybling, obieranie ziemniaków, rzut kaloszem, czy ubijanie piany. O dobrą zabawę dla dzieci zadbały animatorkami Kamila i Patrycja z Sosnowca.    

Była to już kolejna impreza zorganizowana z okazji Nocy Kupały przez miejscowego sołtysa i radnego gminy Kluczewsko Damiana Bakalarza, przybliżająca tradycję obchodów Nocy Świętojańskiej. W wydarzeniu uczestniczyły władze samorządowe gminy na czele z wójtem Rafałem Pałką, który wychwalił organizatorów i powiedział, że takie imprezy jednoczą lokalne społeczeństwo w trudnych czasach.

Obchody Nocy Świętojańskiej zorganizowali: sołectwo Ciemiętniki, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania oraz gmina. Impreza odbyła się w ramach projektu “Razem w gminie Kluczewsko”, dofinansowanego z Narodowego Instytutu Wolności. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ