Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek przy nowo wybudowanych wiatach śmietnikowych na osiedlu Brożka.

18 nowoczesnych wiat śmietnikowych powstanie we Włoszczowie. Nareszcie zapanuje porządek przy blokach

Na osiedlach Brożka, Broniewskiego i Armii Krajowej we Włoszczowie powstanie 18 nowoczesnych wiat na śmietnikowe kontenery. To część projektu rewitalizacji miasta. Obiekty te pozwolą utrzymać porządek na osiedlach.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku zakończyła się rewitalizacja najstarszych włoszczowskich osiedli, budowa małej architektury i parkingów. Koszt rewitalizacji tej części miasta wyniósł ponad 1,1 miliona złotych, w tym dofinansowanie unijne stanowiło 833 tysiące (75 procent), a wkład własny gminy Włoszczowa 277 tysięcy.

Jednym z założeń rewitalizacji była budowa 18 nowoczesnych, zadaszonych i zabudowanych wiat śmietnikowych, w których zostaną umieszczone docelowo kosze na śmieci. Dzięki temu, jak mówi burmistrz Grzegorz Dziubek, poprawi się estetyka miejskich osiedli. Śmietnik z prawdziwego zdarzenia, jak informuje Urząd Gminy, pozwoli utrzymać porządek w punkcie zbiórki odpadów, ale mieszkańcy liczą też na to, że skończy się wreszcie podrzucanie śmieci do miejskich pojemników i koszy – dotychczas to był dość częsty problem.

Warto wspomnieć, że wraz z nastaniem wiosny zrewitalizowane osiedla zazieleniły się. Jest dokładnie tak, jak mówił pod koniec zeszłego roku burmistrz Grzegorz Dziubek, że prawdziwy efekt prac rewitalizacyjnych będzie widoczny na wiosnę 2021, kiedy wszystko rozkwitnie. I tak rzeczywiście jest. Strefy zieleni, które powstały w ramach rewitalizacji blokowisk, budzą się do życia. Zaczęły kwitnąć drzewa i kwiaty, pojawia się trawa na skwerach i łączkach. Teraz aż miło pospacerować wśród bloków.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Chcemy zachęcić mieszkańców, aby segregowali odpady oraz żeby były umieszczane we właściwych miejscach. Co to da? Przede wszystkim będzie estetycznie i ekologicznie. Myślę, że dzięki temu zmieni się wizerunek naszego miasta.

 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ