Dyrektor szpitala Rafał Krupa wraz z personelem medycznym odebrał pierwszą partię środków ochrony osobistej (fot. Fundacja Jesteśmy Blisko).

200 tysięcy złotych od ZPUE i Fundacji Jesteśmy Blisko z Włoszczowy na walkę z pandemią w regionie

200 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem przeznaczy łącznie włoszczowska spółka ZPUE wraz z działającą przy niej Fundacją Jesteśmy Blisko.

Tym samym największy producent urządzeń dla elektroenergetyki w Polsce włącza się w walkę ze światową pandemią.

Środki mają trafić na wsparcie świętokrzyskiego środowiska medycznego. Dotąd firma i fundacja z Włoszczowy pomogły między innymi miejscowej straży pożarnej, Domu Pomocy Społecznej oraz szpitalowi, przekazując im pierwszą partię środków ochronnych.

W ZPUE ruszyła też produkcja wycinanych laserowo przyłbic dla lekarzy według projektu gdyńskich konstruktorów. Z inicjatywy włoszczowskiej organizacji powstają także maseczki bawełniane szyte przez wolontariuszy.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję #SzyjeMY i szycia wspólnie z nami maseczek. Każdego, kto umie szyć i ma sprzęt w domu przekażemy materiał do stworzenia masek – mówi Iwona Dobosz, prezes Fundacji Jesteśmy Blisko.

Na walkę z wirusem fundacja przeznaczyła też środki pochodzące z wpłat z tytułu 1 procenta podatku i darowizny przekazanej przez firmę ZPUE. Uruchomiła też zbiórkę publiczną.

Kwoty wpłacone na konto fundacji w ramach akcji #RazemDlaSzpitali zostaną niezwłocznie przeznaczone na zakup sprzętu, środków ochrony indywidualnej i inne pilne potrzeby związane z walką z epidemią koronawirusa – informują przedstawiciele organizacji.

/RB/

UDOSTĘPNIJ