Burmistrz Grzegorz Dziubek pokazuje jedną z dróg gminnych w przysiółku Kotowie, która zostanie w tym roku zmodernizowana.

2,5 miliona złotych na drogi w gminie Włoszczowa. Niebawem ruszają remonty

Około 2,5 miliona złotych pochłonie modernizacja 10 dróg w gminie Włoszczowa. To będą jedne z ostatnich odcinków do remontu na terenie gminy.

Nowe nawierzchnie asfaltowe powstaną w: Kotowiu (szacunkowy koszt – 550 tysięcy złotych), Łachowie (400 tysięcy), Rząbcu (300 tysięcy), Knapówce (130 tysięcy), Nieznanowicach – „Rybaczka” (100 tysięcy), Bebelnie Wsi (150 tysięcy) oraz na ulicy Okrężnej w Czarncy (100 tysięcy).

Jeśli chodzi o miasto, to we Włoszczowie zmodernizowane zostaną: droga wewnętrzna przy ulicy Jędrzejowskiej (160 tysięcy złotych), wybudowana zostanie droga wyjazdowa przy osiedlu Armii Krajowej (150 tysięcy) oraz powstanie projekt i odwodnienie ulicy Konopnickiej, po uregulowaniu jej stanu prawnego, w przyszłym roku ulica ta zostanie przebudowana (koszt – 150 tysięcy). Przebudowane zostaną także dwa przepusty drogowe – na odcinku prowadzącym do oczyszczalni ścieków w mieście (300 tysięcy) oraz w Silpi (100 tysięcy).

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Tak naprawdę w gminie Włoszczowa zostało już niewiele dróg do modernizacji. Można powiedzieć, że zbliżamy się do poziomu 100 procent.

 

 

 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ