Panie z włoszczowskiego starosta jako jedne z pierwszych w powiecie zrobiły sobie zdjęcia w szpilkach (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Włoszczowianki założyły szpilki, żeby pomóc dzieciom chorym na raka. Zobaczcie, kto wziął udział w akcji

25 września odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą Dzień Szpilek. Można było pomóc dzieciom chorym na nowotwory. Wystarczyło niewiele.  

Zasady społecznej kampanii były bardzo proste. Wystarczyło w piątek, 25 września włożyć szpilki, zrobić sobie w nich zdjęcie i opublikować je na facebooku z hashtagiem #DzienSzpilek.

Za każdy taki wpis organizator przekaże 2 złote na rzez Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową z siedzibą we Wrocławiu. Inicjatorem akcji była Klinika Onkologiczna Przylądek Nadziei, a organizatorem Moliera2. 

W kampanię społeczną włączyły się między innymi panie ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, a także stowarzyszenia, szkoły, lokalne firmy oraz indywidualne osoby.

Warto wspomnieć, że w ubiegłorocznej edycji zdjęcia w szpilkach opublikowało ponad 15 tysięcy Polek. Dzięki temu zebrano ponad 30 tysięcy złotych na rzecz fundacji onkologicznej Alivia.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ