W połowie maja zerwano już asfalt na jednym pasie drogi wojewódzkiej na odcinku 100 metrów, gdzie występowały największe koleiny.

Trwa przebudowa najbardziej ruchliwego skrzyżowania we Włoszczowie – ulicy Partyzantów z 1 Maja. Są zmiany w ruchu

4 maja rozpoczęła się przebudowa newralgicznego skrzyżowania ulicy Partyzantów (droga wojewódzka 786) z ulicą 1 Maja (droga powiatowa). Wykonawca zamknął wjazd w ulicę 1 Maja. Kierowcy poruszają się jednym pasem drogi wojewódzkiej.

Jedyne we Włoszczowie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną wymagało modernizacji ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Powstało w 2013 roku podczas przebudowy drogi wojewódzkiej 786. To jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana ulica Partyzantów na odcinku 100 metrów, gdzie występują największe koleiny.  Powstanie bezpieczne przejście dla pieszych i azyl – wyspa. Prace obejmują wymianę oznakowania, remont ścieku przy krawężniku, naprawę nawierzchni, wymianę oświetlenia na ledowe.

Inwestycja pochłonie 475 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy dofinansuje budżet państwa. Inwestorem jest gmina Włoszczowa, która prawie połowę potrzebnej kwoty pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ruch ulicą Partyzantów odbywa się wahadłowo i steruje nim sygnalizacja świetlna. Zamknięty jest odcinek ulicy 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Wiśniową – zobacz projekt czasowej organizacji ruchu. Utrudnienia mają potrwać do połowy lipca.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/skrzyzowanie-ulicy-partyzantow-i-1-maja-we-wloszczowie-bedzie-przebudowane-gmine-wesprze-budzet-panstwa

UDOSTĘPNIJ