26 października zespół ludowy Przepióreczka z Żelisławic zakończył oficjalnie swoją działalność.

40-lecie Przepióreczki z Żelisławic. Zespół ludowy z gminy Secemin ogłosił zakończenie działalności

Jubileuszem 40-lecia powstania zespół ludowy Przepióreczka z Żelisławic zakończył oficjalnie swoją działalność artystyczną.

Uroczystość, która odbyła się 26 października, rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Następnie uczestnicy imprezy przemieścili się do remizy strażackiej.

Tutaj odśpiewano jubilatom „100 lat” i przedstawiono zarys działalności grupy. Kierownik zespołu Władysława Jarmuda opowiedziała o działalności artystycznej, między innymi otrzymanych nagrodach i wyróżnieniach. Na koniec ogłosiła… zakończenie działalności zespołu.

Życzenia i gratulacje jako pierwszy złożył wójt Secemina Tadeusz Piekarski wraz ze skarbnik gminy Edytą Wójcik. Były też podziękowania od radnych powiatowych Zbigniewa Krzyśka i Pawła Strączyńskiego oraz innych zaprzyjaźnionych z zespołem osób i lokalnych zespołów ludowych.

Przedstawiciele zespołu Przepióreczka dziękowali Władysławie Jarmudzie za 40-letnia pracę oraz odśpiewali jej życzenia. Na koniec zorganizowano zabawę taneczną przy akompaniamencie zespołu ludowego Złoty Kłos z Secemina.

/RB/

UDOSTĘPNIJ