Ponad 50 takich czujników czadu mogą otrzymać za darmo mieszkańcy gminy Włoszczowa - wystarczy tylko zgłosić się do komendy straży pożarnej (fot. Paweł Kwietniewski).

56 czujników czadu za darmo dla mieszkańców gminy Włoszczowa

Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie organizują akcję, której celem jest bezpłatne przekazanie 56 czujników czadu mieszkańcom gminy Włoszczowa.

Koordynatorem akcji jest dyrektor biura fundacji Paweł Kwietniewski. Przyłączyli się do niej też lokalni przedsiębiorcy z Włoszczowy.

Mam nadzieję, że kolejne firmy i instytucje włączą się w akcje zakupu czujników czadu. Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku, tylko czujnik może nas uchronić przed tragedią – mówi Paweł Kwietniewski.

Urządzenia można odbierać od poniedziałku do piątku w sekretariacie włoszczowskiej komendy w godzinach od 7.30 do 15.30. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje akcji.

W tym roku strażacy w całej Polsce interweniowali już ponad 400 razy w związku z przekroczonymi normami tlenku węgla w budynkach mieszkalnych.

Każdego roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie aktywnie włącza się w akcję „Czad – cichy zabójca”, informując mieszkańców o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla.

/RB/

UDOSTĘPNIJ