Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek z członkiniami Stowarzyszenia Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi.

6,5 tysiąca pierogów na majówce w Moskorzewie. I jeszcze… brakło dla wszystkich (zobaczcie film)

W sobotę, 11 maja odbyła się wielka impreza kulinarna w Moskorzewie. Gospodynie przygotowały do degustacji prawie 6,5 tysiąca różnego rodzaju pierogów dla gości, których tradycyjnie… brakło. Akcji towarzyszył szczytny cel.

Doroczną majówkę rozpoczęła msza święta polowa odprawiona na boisku szkolnym przy remizie. Po raz pierwszy od lat dopisała piękna pogoda, do której Moskorzew nie miał szczęścia w latach poprzednich. Gościem majówki był między innymi były europoseł Andrzej Szejna, który co roku odwiedza Święto Pieroga, zainicjowane 10 lat temu przez Stowarzyszenie Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi.

W tym roku przyświecał imprezie cel charytatywny. Gospodynie, które rozdawały pierogi, zbierały też pieniądze do puszek na rehabilitację mieszkańca gminy, strażaka Zdzisława Tokarskiego, który dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu w Moskorzewie. Kolejkom po pierogi nie było końca. W sumie rozeszło się ponad 8 tysięcy sztuk.

Organizatorzy zadbali w tym roku o bogaty program artystyczny i rozrywkowy. Były też nowości, jak chociażby wizyta motocyklistów z włoszczowskiego klubu VC 19-78 MC Poland. Nie zabrakło też licznych konkursów z nagrodami, a wśród nich cieszącego się największą popularnością konkursu kulinarnego „Kto szybciej zje michę pierogów”. W tym roku bezkonkurencyjny po raz kolejny był Michał Fabiański z Dzierzgowa.

Święto Pieroga w Moskorzewie zakończyła zabawa taneczna z zespołem Sextreme z Zawiercia. Impreza trwała do północy. Odwiedziły ją tłumy ludzi. Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenia Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi, wójt gminy Andrzej Walasek oraz dyrektor Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego Sławomir Krzysiek. Impreza, jak twierdzili uczestnicy, była bardzo udana.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ