Od lewej: Martyna Grzesik, podinspektor do spraw inwestycji i mienia komunalnego, wójt gminy Tadeusz Piekarski i Izabela Drążkiewicz, podinspektor do spraw gospodarki przestrzennej i komunalnej Urzędu Gminy Secemin.

800 metrów drogi za 800 tysięcy złotych. Ulica Jędrzejowska w Seceminie po przebudowie

Zakończyła się przebudowa prawie 800-metrowego odcinka ulicy Jędrzejowskiej w Seceminie. To ostatnia droga gminna w tej miejscowości, która wymagała remontu.

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię asfaltową, jednostronny chodnik o szerokości 1,5 metra, oddzielony od jezdni pasem zieleni oraz pobocza z kruszywa. Wybudowano również 54 zjazdy z kostki brukowej na posesje mieszkańców oraz działki. Częściowo wymieniono też przepusty drogowe oraz pogłębiono rów odwadniający.

Inwestycja pochłonęła w sumie 808 tysięcy złotych, z czego 531 tysięcy stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą kwotę zabezpieczyła gmina. Był to drugi etap przebudowy ulicy Jędrzejowskiej w Seceminie – w ubiegłym roku wyremontowano pierwszy odcinek tej drogi o długości 257 metrów. Ulica Jędrzejowska to ważny ciąg komunikacyjny w kierunku gminy Radków.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ