Jazdy na koniach rasy huculskiej cieszą się w Dąbiu dużą popularnością wśród dzieci.

W Dąbiu będą leczyć… alpakami. Jedyny w powiecie włoszczowskim ośrodek hipoterapii rozszerza swoją działalność

Należący od 8 lat do Anety Lis Ośrodek Hipoterapii Podlesie w Dąbiu rozwija swoją działalność. Oprócz walorów zdrowotnych, można tutaj spędzić półkolonie, a nawet wczasy – i to przez cały rok.

Ośrodek Podlesie w Dąbiu, leżący na pograniczu powiatów włoszczowskiego i jędrzejowskiego słynie przede wszystkim z zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci. To pierwszy i jedyny taki ośrodek w powiecie włoszczowskim.

Hipoterapia to gimnastyka lecznicza dla dzieci niepełnosprawnych ruchowi i z innymi schorzeniami. Metoda wykorzystuje w procesie leczenia konia (najczęściej rasy huculskiej), na którym jeździ mały pacjent pod okiem wykwalifikowanego terapeuty. Ośrodek w Dąbiu posiada trzy takie konie. Zaprasza małych pacjentów przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 8 do 18.

Oprócz zajęć fizjoterapeutycznych i jazdy konnej ośrodek w Dąbiu rozwinął w ostatnim czasie też agroturystykę. Do dyspozycji gości są tutaj dwa drewniane domki pięcioosobowe, z aneksem kuchennym, łazienką i dwoma pokojami. Jest nawet dostęp do Internetu i telewizja. Co ciekawe, domki usytuowane w zacisznym miejscu w lesie są do wynajęcia przez cały rok.

Gospodarstwo agroturystyczne Pod lasem udostępnia ponadto swój teren na organizowanie imprez okolicznościowych, urodzin, wieczorów kawalerskich i panieńskich, spotkań przy ognisku, wycieczek.

Od pięciu lat w okresie wakacyjnym gospodarstwo Anety Lis organizuje także półkolonie dla dzieci. Uczestnicy mają do dyspozycji między innymi boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, czy tyrolkę.

Ale to nie wszystko. Właścicielka ośrodka zdradza kolejne pomysły na rozwój agroturystyki. W najbliższym czasie ma tutaj pojawić się staw z możliwością powędkowania, przy nim wędzarnia ryb, a w późniejszym okresie smażalnia. Zostaną też wybudowane kolejne domki dla turystów.

Aneta Lis, która jest wykwalifikowanym hipoterapeutą, w swoim ośrodku zamierza również uruchomić niebawem tak zwaną alpakoterapię, czyli metodę leczenia wykorzystującą… alpaki, czyli zwierzęta południowoamerykańskie z rodziny wielbłądowatych. To będzie dopiero atrakcja dla dzieci…

/RB/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Więcej informacji
Aneta LIS
tel. 720 999 648, 668 400 200
email: anetalis1@vp.pl
www.agrotouliss.pl
UDOSTĘPNIJ