Poseł Mariusz Gosek z Antonim Macierewiczem na spływie kajakowym Pilica w gminie Kluczewsko (fot. archiwum prywatne).

Antoni Macierewicz po raz drugi na spływie kajakowym Pilicą w gminie Kluczewsko. Kajaki zapewniło gospodarstwo agroturystyczne z Praczki

W niedzielę, 9 sierpnia, na granicy województwa łódzkiego i świętokrzyskiego odbył się spływ kajakowy zorganizowany przez Forum Młodych PiS okręgu piotrkowskiego, w którym wziął udział były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wspólnie z młodzieżą pokonał on kajakiem trasę około 16 kilometrów na odcinku Maluszyn – Bobrowniki. Macierewiczowi towarzyszyli również poseł świętokrzyski Mariusz Gosek, członek zarządu województwa Tomasz Jamka oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.

Po zakończonym spływie rzeką Pilicą, ponad 40-osobowa grupa została zaproszona na ognisko do gospodarstwa agroturystycznego Zacisze Lucjana i Danuty Moroń w Praczce (gmina Kluczewsko), które zorganizowało całą imprezę. Warto podkreślić, że Antoni Macierewicz już drugi raz brał udział w spływie kajakowym Pilicą na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Nasi goście byli zachwyceni. Usłyszeliśmy wiele pochwał z ust marszałka seniora Antoniego Macierewicza oraz posła Mariusza Goska. Dla nas, organizatorów, to ogromna satysfakcja – mówił Damian Moroń, syn właścicieli Zacisza.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ