Strażak Zdzisław Tokarski z gminy Moskorzew potrzebuje pomocy (fot. archiwum fundacji).

Apel Fundacji Jesteśmy Blisko w sprawie Zdzisława Tokarskiego – strażaka z gminy Moskorzew

Zdzisław Tokarski, strażak z gminy Moskorzew wyjeżdża w najbliższy poniedziałek, 28 września na miesięczny turnus rehabilitacyjny. Brakuje mu 20 tysięcy złotych na leczenie. Włoszczowska fundacja, której jest podopiecznym, prosi o pomoc.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy Zdzisław Tokarski, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Moskorzewie, pracownik Urzędu Gminy, jako strażak przez wiele lat ratował innych, teraz sam potrzebuje pomocy.  

Trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Miał obrzęk mózgu, stłuczone płuca oraz złamane wszystkie żebra. Przez miesiąc przebywał w śpiączce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Wypadek spowodował u niego poważne uszkodzenia układu nerwowego.

Od miesięcy trwa zbiórka pieniędzy na jego rehabilitację. Już w najbliższy poniedziałek, 28 września pan Zdzisław wyjeżdża na 4-tygodniowy planowany turnus rehabilitacyjny.

Niestety, nie udało nam się zebrać wystarczającej na ten cel kwoty. Na wszystkie planowane  turnusy potrzebujemy jeszcze 50 tysięcy złotych. Jednak na najbliższy wyjazd niezbędnym jest zabezpieczenie 20 tysięcy – informuje Fundacja Jesteśmy Blisko, która wspiera strażaka.

/RB/

Jak można pomóc?
Wpłata na siepomaga.pl
www.siepomaga.pl/zdzislaw-tokarski
Wpłata na konto Fundacji
Fundacja „Jesteśmy Blisko", Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr konta 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem Darowizna dla Zdzisława Tokarskiego
1% podatku
Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, następnie wprowadzić numer KRS 0000350393, w pozycji informacje uzupełniające wpisać: Zdzisław Tokarski
UDOSTĘPNIJ