Gwiazda wieczoru – zespół góralski Baciary z wójtem Moskorzewa Marcinem Wiekierą, jego małżonką Anną oraz dyrektorką Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego Aleksandrą Kosiorkiewicz.

Baciary na Święcie Pieroga. Takich tłumów Moskorzew jeszcze nie widział. Największa majówka w powiecie włoszczowskim

Zdaniem wójta gminy, nawet 3 tysiące osób mogło obejrzeć niedzielny koncert zespołu góralskiego Baciary, który był gwiazdą Święta Pieroga w Moskorzewie.

Doroczny festyn majówkowy odbył się 12 maja już po raz 13 na boisku szkolnym w Moskorzewie. W tym roku pod hasłem Pieróg Moskorzewski. Imprezę odwiedziły setki osób, w tym znani parlamentarzyści, między innymi europoseł Adam Jarubas, czy senator Jacek Włosowicz.

Jednak największe tłumy, jakich Moskorzew jeszcze nigdy nie widział, zgromadziły się wieczorem na koncercie gwiazdy – zespołu góralskiego Baciary. Była masa ludzi, ze sceny widać było same głowy – komentowała organizatorka imprezy Maria Wesoła.

Był w Moskorzewie Daniec, dzisiaj są Baciary. Jako wójt gminy obiecuję, że w przeciągu roku również pojawi się u nas gwiazda podobnego formatu – deklarował ze sceny nowy włodarz Moskorzewa Marcin Wiekiera.

Z okazji Święta Pieroga miejscowe gospodynie ze Stowarzyszenia Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi przygotowały aż 6 tysięcy pierogów z różnym nadzieniem.

Imprezę prowadziła Maria Wesoła, prezes Stowarzyszenia Wielu Pokoleń z Aleksandrą Kosiorkiewicz, dyrektor Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego w Moskorzewie.

Święto Pieroga organizowane jest w Moskorzewie od 2010 roku. Przerwała je tylko dwuletnia pandemia Covid-19 w latach 2020-2021. W tym roku była to już 13 edycja tej lokalnej imprezy, z której słynie Moskorzew.

/RB/

UDOSTĘPNIJ