Furorę robiły przebrane za bajkowe postacie członkinie nowo powstałego Stowarzyszenia Gospodyń z Własnej Woli z Woli Świdzińskiej.

Jubileuszowe Targi Runa Leśnego. Najładniejsze stoisko z Ogarki, najsmaczniejsza potrwa z Marchocic

10 października na obiektach sportowych Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, po rocznej przerwie, odbyły się X Włoszczowskie Targi Runa Leśnego. Imprezę promującą lasy odwiedziły setki osób. Dopisała słoneczna pogoda i rekordowa liczba wystawców.

To była bez wątpienia jedna z najlepszych imprez jesiennych, zorganizowana przez powiat włoszczowski. Mimo, że w tym roku nie zaproszono żadnej gwiazdy muzycznej, to i tak wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – tym bardziej, że była to jedna z nielicznych imprez masowych w tym roku. Rekordowa była też liczba stoisk wystawowych kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń – 22.

W konkursie powiatowym na najładniejsze stoisko wygrało sołectwo Ogarka, drugie miejsce przypadło Klubowi Złoty Kłos z Secemina, a trzecie Kołu Gospodyń Wiejskich z Łachowa. Najsmaczniejszą potrawę z grzybów przygotowało debiutujące na targach Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Marchocice, drugie miejsce zajęło SGW Konieczno, a trzecie KGW Czostków.

Na scenie zaprezentowały się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina ze swoimi mażoretkami, Skorkowianki, Powiatowa Kapela Włoszczowska, Włoszczowskie Muzykanty, a swój debiut sceniczny mieli debiutowali uczniowie ze szkoły w Cieślach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnawej Góry. Publiczność nie mogła się oprzeć muzyce ludowej i chętnie ruszyła do tańca na świeżym powietrzu.

Gościem specjalnym targów była Irena Kuśmierska-Kocyłak – filmowa Jadźka Pawlakowa z kultowej polskiej komedii „Sami swoi”, notabene mieszkanka powiatu włoszczowskiego, która podzieliła się z publicznością wspomnieniami z planu „Samych swoich”, a na koniec przeczytała fragment z “Pana Tadeusza” pod tytułem “Grzybobranie”.

Targi Runa Leśnego zorganizowali: Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Włoszczowa i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. Patronem medialnym wydarzenia była „Moja gazeta lokalna”. Warto nadmienić, że podczas targów można było się też zaszczepić przeciw Covid-19.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie, jakim są Włoszczowskie Targi Runa Leśnego, wróciło do kalendarza imprez w powiecie włoszczowskim. Zainteresowanie, jakim cieszyła się ich tegoroczna, jubileuszowa edycja pokazuje, jak bardzo na nie wszyscy czekaliśmy. Dziękuję wystawcom, kołom gospodyń, stowarzyszeniom i artystom występującym na scenie, sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ