Bartłomiej Dorywalski (z lewej) i Artur Konarski będą ubiegać się o mandat posła z jednej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Bartłomiej Dorywalski i Artur Konarski kandydatami PiS na posłów. Zobaczcie, jak się bawiła partia rządząca na pikniku w Koniecznie (wideo)

W piątek, 16 sierpnia, na pikniku partyjnym w Koniecznie, prezes Prawa i Sprawiedliwości w regionie Krzysztof Lipiec przedstawił oficjalnie dwóch kandydatów na posłów z powiatu włoszczowskiego. To wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski i radny wojewódzki Artur Konarski.

W piątek komitet polityczny PiS zatwierdził listy swoich kandydatów na posłów i senatorów w zbliżających się wyborach parlamentarnych 13 października.

W świętokrzyskiem do sejmu wystartują 32 osoby. Po raz pierwszy w historii na jednej liście będzie dwóch kandydatów na posłów z powiatu włoszczowskiego: to startujący z numerem 13 radny wojewódzki Artur Konarski z Jadwigowa oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy, który jest ostatni na liście.

Informacje te przekazał w piątek, 16 sierpnia prezes partii w regionie Krzysztof Lipiec podczas pikniku Prawa i Sprawiedliwości w Punkcie Edukacji Leśnej w Koniecznie. Co ciekawe, w tym właśnie dniu Bartłomiej Dorywalski obchodził swoje 40. urodziny. Uczestnicy odśpiewali mu “Sto lat”.

Na piknik do Konieczna przybyło kilkaset osób. Wśród gości byli między innymi wiceminister sportu Anna Krupka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, poseł Maria Zuba, wojewoda Agata Wojtyszek, władze samorządowe sąsiednich powiatów i gmin, członkowie i sympatycy partii.

Były występy kół gospodyń wiejskich z gminy Krasocin i Kluczewsko, wspólne grillowanie, atrakcje dla dorosłych i dzieci. Była to pierwsza taka impreza zorganizowana przez władze PiS w powiecie włoszczowskim. Jak podkreślali uczestnicy – bardzo udana.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ