Wyniki kandydatów do Sejmu z powiatu włoszczowskiego.

Bartłomiej Dorywalski liderem w powiecie włoszczowskim. Pokonał wszystkich 210 kandydatów. Ile głosów zdobyli pozostali nasi kandydaci?

7386 głosów poparcia uzyskał w całym województwie wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy – ten wynik daje mu mandat do Sejmu. Był też zdecydowanym liderem w powiecie włoszczowskim wśród wszystkich 210 kandydatów. 

W poniedziałek, 14 października przed godziną 14 Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki ze wszystkich 988 obwodowych komisji wyborczych w okręgu numer 33.

Niekwestionowanym liderem w powiecie włoszczowskim został Bartłomiej Dorywalski z wynikiem 7386 głosów. Na drugim miejscu znalazła się radna wojewódzka Jolanta Tyjas z Nieznanowic, kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego, która zgromadziła 2820 głosów. Trzecie miejsce zajął radny wojewódzki Artur Konarski z Jadwigowa (Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 1903 głosów.

Poza podium znalazł się Robert Jurek z Konieczna, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej – na niego zagłosowało 512 osób. Piąte miejsce zdobyła Gabriela Pustuł z Chlewic (Koalicja Obywatelska), na którą oddało głos 139 osób. Ostatnie, szóste miejsce zajął Dominik Czaj z Krasocina (Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy) – poparło go 94 mieszkańców.

/RB/

UDOSTĘPNIJ