Władze powiatu włoszczowskiego z nowo wybraną szefową Powiatowej Rady KGW we Włoszczowie: (od lewej) Zbigniew Matyśkiewicz, Dariusz Czechowski, Beata Bąk, Łukasz Karpiński i Małgorzata Gusta (fot. Starostwo Powiatowe).

Beata Bąk z Łachowa będzie przewodniczyć Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich przy staroście włoszczowskim

14 czerwca we włoszczowskim starostwie odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich działającej przy staroście.

Trzynastu przedstawicielom kół gospodyń wiejskich z powiatu włoszczowskiego wręczono uroczyście akty powołania do rady KGW.

Otrzymali je: Beata Bąk z Łachowa, Anna Trybek z Ciesiel, Elżbieta Lubaś z Bieganowa, Grażyna Jarmuda z Żelisławiczek, Jan Powązka z Czarncy, Monika Dąbek z Ostrowa, Bogusława Musiał z Pilczycy, Izabela Turczyn z Brześcia, Anna Piec z Oleszna, Aneta Kocewa z Bałkowa, Krystyna Kozłowska ze Skorkowa, Wiesława Wrona z Czostkowa i Ewa Frączek z Występ.

Następnie odbyło się głosowanie jawne, w wyniku którego wybrano prezydium rady. Przewodniczącą została Beata Bąk, wiceprzewodniczącym Jan Powązka, a sekretarzem Izabela Turczyn.

Po części oficjalnej członkowie Powiatowej Rady KGW mieli okazję bliżej się poznać, pochwalić osiągnięciami swoich kół i porozmawiać o pomysłach na wspólne działania w najbliższych miesiącach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ