Dyrektor szpitala Rafał Krupa z członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Gustą i wicemarszałek województwa Renatą Janik.

Będą nowoczesne windy we włoszczowskim szpitalu. Stare 40-letnie dźwigi przejdą niebawem do historii

Około 800 tysięcy złotych pochłonie modernizacja czterech wind w Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. 17 marca szpital odwiedziła wicemarszałek województwa Renata Janik. Województwo pomoże finansowo włoszczowskiej placówce zdrowia.

Dwa stare dźwigi osobowe, które znajdują się przy poradniach, mają ponad 40 lat i są od samego początku istnienia szpitala. Dwie kolejne – główne windy modernizowane były ponad 10 lat temu za rządów byłego, nieżyjącego już dyrektora Mariana Oracza.

Wniosek o dofinansowanie na remont wind złożył dyrektor Rafał Krupa do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach – wsparcie będzie pochodzić z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dźwigi mają być zmodernizowane jeszcze w tym roku.

Sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie wind w szpitalu jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów oraz personelu. Obecnie zdarza się, że awarie tych dźwigów zgłaszane są codziennie i zmuszeni jesteśmy wyłączać je z eksploatacji, co znacznie utrudnia funkcjonowanie szpitala – mówi dyrektor Krupa.

17 marca dyrektor włoszczowskiego szpitala poinformował też, że od najbliższego poniedziałku, 22 marca zwiększy się o 20 liczba łóżek dla osób zarażonych koronawirusem. Obecnie jest pełne obłożenie miejsc w szpitalu (40 zajętych łóżek covidowych).

/RB/

UDOSTĘPNIJ