Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie realizował wkrótce kolejne inwestycje wodociągowe w gminie.

Będą wodociągi we Włoszczowie i w Woli Wiśniowej. Spółka gminna apeluje do mieszkańców o podłączanie się do sieci w Międzylesiu

Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji ogłosił w kwietniu przetarg na budowę sieci wodociągowej w ulicach Sienkiewicza, Młynarskiej i Tęczowej w mieście oraz w nowej zabudowie rodzinnej w Woli Wiśniowej. Ulica Tęczowa dodatkowo zyska też kanalizację.

Termin składania ofert mija 15 kwietnia. Pieniądze na inwestycje to środki własne spółki i będą pochodzić z jej dokapitalizowania przez gminę. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o przekazaniu na rzecz WZWiK kwoty 1,5 miliona złotych.

Prace, jak informuje Urząd Gminy, ruszą niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy i potrwają około pięciu miesięcy. Spółka znana jest jednak z wcześniejszych zakończeń robót, czego przykładem jest ostatnio oddany do użytku wodociąg w Międzylesiu, który otwarto 9 marca.

Po miesiącu funkcjonowania sieci w Motycznie – Mchowiu wykonano 32 przyłącza, a na odcinku Międzylesie – Jamskie 40. Na te przyłącza Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisał 19 umów. Nadal czeka ponad 100 wolnych przyłączy.

Był okres zimowy. Wiadomo, że warunki zimowe nie sprzyjają pracom ziemnym, ale liczymy na wiosenny przyrost chętnych. Zwracamy się też z apelem, aby korzystać z możliwości włączenia się do sieci – mówi Paweł Strączyński, prezes WZWiK.

/RB/

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/wodociag-w-miedzylesiu-oficjalnie-otwarty-mieszkancy-czekali-na-biezaca-wode-kilkadziesiat-lat

UDOSTĘPNIJ