W czarnieckim kościele zostanie wymieniona elektryka: (od lewej) radny Jarosław Krzyżanowski, ksiądz Wiesław Balec i poseł Bartłomiej Dorywalski.

Będzie nowa elektryka w kościele w Czarncy. W pozyskaniu dotacji z ministerstwa pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski

Dzięki staraniom posła Bartłomieja Dorywalskiego i radnego powiatowego Jarosława Krzyżanowskiego w kościele parafialnym w Czarncy zostanie wymieniona stara instalacja elektryczna, pamiętająca czasy elektryfikacji miejscowości hetmańskiej w 1958 roku.

Inwestycja ma kosztować 55 tysięcy złotych. Dzięki pomocy posła udało się pozyskać 38 tysięcy dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nowa instalacja ma być zrobiona do 30 listopada.

Warto podkreślić, że wniosek o dofinansowanie przygotował i czuwa nad jego formalno-prawną realizacją parafianin, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosław Krzyżanowski.

Proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Floriana w Czarncy, jak mówi, od dawna planował remont elektryki w zabytkowym, XVII-wiecznym kościele, ale z uwagi na brak funduszy na ten cel, inwestycja nie mogła dojść do skutku. Aż do tego roku.

Cieszę się, że dzięki pomocy posła Dorywalskiego wreszcie uda się to zrobić. W planach mamy kolejne przedsięwzięcia w kościele – mówi zadowolony ksiądz kanonik Wiesław Balec, proboszcz parafii.

/RB/