Władze wojewódzkie, powiatowe i gminne na skrzyżowaniu we Włoszczowie, gdzie powstanie nowe rondo (fot. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie).

Będzie nowe rondo na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich we Włoszczowie. Gotowy projekt czeka od kilku lat

Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego powstanie w przyszłym roku rondo – piąte we Włoszczowie. Projekt był gotowy już w 2016 roku.

19 grudnia z wizytą roboczą w powiecie włoszczowskim gościli członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek oraz dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Damian Urbanowski. Przyjechali na zaproszenie władz powiatu włoszczowskiego.

Rozmawiali oni o możliwościach finansowych i planach inwestycyjnych z władzą naszego powiatu i gminy. Z burmistrzem miasta i Zarządem Powiatu omówili kwestię budowy oczekiwanego od lat przez samorządy i mieszkańców ronda przy zbiegu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego.

Jeśli udałoby się te ulice połączyć rondem, miejsce to stanie się bezpieczniejsze, a dojazd do centrum miasta będzie bardziej płynny – podkreślali nasi włodarze.

O tym, że ma powstać kolejne rondo we Włoszczowie wiadomo od 2015 roku. W marcu 2016 roku taką decyzję podjął ówczesny Zarząd Województwa. Wtedy pozytywnie zaopiniował wniosek Zarządu Dróg Wojewódzkich o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej 785 – ulicy Sienkiewicza.

Swój udział w przygotowaniu dokumentacji miała gmina i powiat. Pod koniec 2015 roku w Starostwie Powiatowym nasi samorządowcy podpisali umowę na opracowanie dokumentacji projektowej ronda u zbiegu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego. Projekt był gotowy już połowie marca 2016 roku. Mijały lata, a ronda nie było. Obecne władze województwa zapowiadają, że powstanie – i to już w przyszłym roku.

Przy okazji czwartkowej wizyty we Włoszczowie goście z województwa zapoznali się z postępem inwestycji drogowych realizowanych w naszym powiecie. Byli na budowanej obwodnicy miasta. Odwiedzili też przebudowany ostatnio odcinek drogi wojewódzkiej 795 z Secemina do Psar.

Tutaj, na pilną potrzebę przebudowy skrzyżowania w Psarach zwrócił uwagę radny wojewódzki Artur Konarski, który wraz z władzami powiatu zabiega o realizację tej inwestycji w samorządzie wojewódzkim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ