Wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński z wójtem Krasocina Ireneuszem Gliścińskim na drodze powiatowej przed Olesznem.

Będzie robiona droga Oleszno – Wola Świdzińska. W najbliższych latach powstanie nowy asfalt na długości ponad 4 kilometrów

Powiat rozstrzygnął właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę ponad 4 kilometrów drogi z Oleszna do Woli Świdzińskiej. To jeden z ważniejszych odcinków w gminie Krasocin.

Przygotowanie projektu będzie kosztować ponad 120 tysięcy złotych, z czego 71 tysięcy pokryje gmina Krasocin, a pozostałą kwotę sfinansuje powiat.

Droga powiatowa między Olesznem a Wolą Świdzińską to ważny odcinek o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza ciężkiego taboru, który kursuje tędy do pobliskiego tartaku w Świdnie.

Ze względu na ruch, jaki tutaj panuje, istnieje duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców, szczególnie w miejscowości Wola Świdzińska. Tam naprawdę żyje się trudno – twierdzi wójt Krasocina Ireneusz Gliściński.

Stan nawierzchni oraz pobocza są w złym stanie technicznym od lat. Ponadto droga jest zbyt wąska, żeby swobodnie mogły się minąć dwa samochody ciężarowe.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nie tylko nowa nawierzchnia o szerokości 6 metrów na długości ponad 4 kilometrów (od dworu Niemojewskich w Olesznie do końca Woli Świdzińskiej), ale również odwodnienie oleszyńskiego rynku oraz chodniki w obszarze zabudowanym.

Łukasz Karpiński – wicestarosta włoszczowski

Na etapie projektowania tego odcinka przeprowadzimy konsultacje z mieszkańcami, żeby mogli się wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi. Postaramy się, aby jeszcze w tej kadencji chociaż część tej drogi została wykonana.

 

 

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

Radni gminy Krasocin są zdeterminowani, żeby dokładać do inwestycji powiatowych. Tym bardziej, że można pozyskać nawet 80 procent dofinansowania z budżetu państwa na drogi. Pozostałe 20 procent jest do udźwignięcia przez samorządy.

 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ