Uczestnicy zawodów wędkarskich na Klekocie z organizatorami i zaproszonymi gośćmi.

Bezpieczne wakacje z wędką na Klekocie. Towarzystwo “Big Fish” zorganizowało dla dzieci super zawody wędkarskie

25 dzieci rywalizowało w spławikowych zawodach, które zorganizowało dla nich na Klekocie Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish. Atrakcji nie brakowało, nie tylko wędkarskich.

Impreza plenerowa odbyła się w niedzielę, 19 lipca. Dopisała frekwencja, pogoda i oczywiście brania ryb – dzieci złowiły w sumie około 50 kilogramów. Zawody sędziował Władysław Dziuba.

Młodzi adepci wędkarstwa rywalizowali w czterech kategoriach. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Karolina Chruściel, łowiąc ponad 5,3 kilograma ryb. Drugie miejsce zajęła Agata Skoczek (3,4 kilo), a trzecie Roksana Tanasiewicz (3,2 kg).

Wśród chłopców w wieku 5-9 lat zawody wygrał Stanisław Chruściel, który złapał prawie 5 kilogramów ryb. Drugi był Tomasz Pasoń (2,8 kg), a trzeci Filip Zbierański (2,2 kg).

W grupie 10-14 lat zwyciężył Bartosz Pasoń z wynikiem prawie 5 kilo złowionych ryb. Drugie miejsce zajął Hubert Grzegorczyk (około 3 kg), a trzecie Szymon Toborek (2,8 kg).

W kategorii chłopców 15-18 lat najlepszy był Szymon Grot (5,3 kilograma ryb) przed Kubą Bombą (2,5 kg) i Pawłem Jaśkowskim (około 2,5 kg).

Największą rybę zawodów – amura o wadze około 1,5 kilograma złowił Hubert Grzegorczyk.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, które wręczali członek Zarządu Towarzystwa Big Fish Kamil Tanasiewicz oraz główny sponsor nagród Jacek Sosnowski. Imprezę prowadził profesjonalnie Przemysław Martoś.

Po emocjach nad wodą dzieci i ich opiekunowie zostali zaproszeni do altany na kiełbaskę z grilla oraz zimne i ciepłe napoje. O atrakcje dla najmłodszych zadbali też włoszczowscy strażacy oraz pracownicy Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Można było też pooglądać quady, które zjechały na Klekot.

Zawody dla dzieci z cyklu Bezpieczne wakacje z wędką od lat organizowane były na Klekocie na rozpoczęcie i zakończenie wakacji, jednak w tym roku, z powodu panującej epidemii, organizatorzy zdecydowali o zorganizowaniu tylko jednej edycji tej imprezy.