1 marca Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Dobromierzu. Wieczorem monodram o rotmistrzu Pileckim

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim Hubal w Dobromierzu zaprasza 1 marca do udziału w największym w Polsce Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym.

W ubiegłorocznej edycji tej imprezy wzięło udział ponad 300 osób. Organizatorzy przygotowali nowe trasy, a rywalizacja będzie odbywać się na kilku dystansach (od 400 metrów dla dzieci do 10 kilometrów dla dorosłych).

Bieg rodzinny rozpoczyna się o godzinie 12 (rejestracja od godziny 9.30). Liczba pakietów jest ograniczona (można się jeszcze zapisywać). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora oraz profilu na facebooku.

W międzyczasie planowany jest szereg wydarzeń okolicznościowych, między innymi udział wojska polskiego, ułanów, stowarzyszeń militarnych, pokazy aut wojskowych.

O godzinie 18 w dobromierskiej szkole odbędzie się monodram „Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Witold Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego. Przedstawienie oparte jest na meldunku rotmistrza Pileckiego po jego ucieczce z obozu Auschwitz.

/RB/