Biskupowi Andrzejowie Kalecie towarzyszył wójt Ireneusz Gliściński oraz proboszcz Stojewska Marek Szyba (fot. archiwum szkoły).

Biskup Andrzej Kaleta w Mieczynie. Młodzież przedstawiła piękne widowisko o kardynale Wyszyńskim

Szkołę Podstawową  imienia Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odwiedził biskup pomocniczy diecezji kieleckiej ksiądz Andrzej Kaleta.

Przybył on do Mieczyna w ramach wizytacji kanonicznej w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Stojewsku. Razem z biskupem przybyli proboszcz Stojewska Marek Szyba i wójt Krasocina Ireneusz Gliściński.

Młodzież szkolna przedstawiła piękny montaż słowno-muzyczny o patronie swojej placówki (fot. archiwum szkoły).

W szkole goście obejrzeli widowisko w wykonaniu uczniów, przedstawiające sceny z życia patrona placówki  – księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Później biskup Kaleta skierował duszpasterskie słowo do zebranych. Wyraził radość z pobytu w szkole oraz udzielił  błogosławieństwa zebranym.

Spotkanie z księdzem biskupem to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu  szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskiemówi Małgorzata Klimczyk-Karpińska, dyrektor mieczyńskiej szkoły.

/RB/

UDOSTĘPNIJ