Badania profilaktyczne w Krasocinie przeprowadzono w tym cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (fot. UG Krasocin).

Blisko 100 mieszkanek gminy Krasocin skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych. Będą nagrody od wójta, w tym główna o wartości 2 tysięcy złotych

96 badań wykonano w Krasocinie w ramach akcji „Warto się badać”, zorganizowanej pod kątem profilaktyki raka piersi i szyjki macicy.

W dniach 26-28 sierpnia przy Ośrodku Zdrowia w Krasocinie lekarze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z Kielc przeprowadzili badania mammograficzne i cytologiczne. Łącznie przez dwa dni wykonano 96 badań (47 mammograficznych i 49 cytologicznych). Akcję, jak co roku, wsparła gmina Krasocin.

Pragnąc zachęcić mieszkanki gminy do udziału w tej akcji Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z gminą Krasocin ufundowało nagrodę główną o wartości 2 tysięcy złotych oraz 20 nagród rzeczowych po 200 złotych każda, które zostaną rozlosowane niebawem wśród przebadanych pań.

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

“Dziękujemy wszystkim paniom, które skorzystały z tych profesjonalnych badań. Była to już trzecia edycja projektu. Warto przypomnieć, że trzy lata temu wykonano 58 badań, dwa lata temu – 76, w ubiegłym roku – 137”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ