Wstęgę przecinają wójt Secemina Tadeusz Piekarski ze skarbnik gminy Edytą Wójcik (fot. UG Secemin).

Najnowocześniejsze w powiecie boisko wielofunkcyjne w Żelisławicach otwarte. Szkoła otrzymała piękny prezent na 1 września

1 września, z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, otwarto uroczyście nowe boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. To drugi taki obiekt sportowy w gminie Secemin – obecnie najnowocześniejszy w powiecie włoszczowskim.

Wstęgę przecinali między innymi wójt gminy Tadeusz Piekarski ze skarbnik Edytą Wójcik, radna wojewódzka Jolanta Tyjas z radnym powiatowym Pawłem Strączyńskim, a także radni gminni, delegacje Urzędu Gminy, sołectwa i szkoły. Nowy obiekt sportowy poświęcił proboszcz Czarncy, ksiądz Wiesław Balec, który wcześniej odprawił w pobliskiej kaplicy mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli.   

Budowa boiska rozpoczęła się 25 czerwca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. W dwa miesiące powstał nowoczesny kompleks sportowy składający się z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, dwóch plansz do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz do tenisa ziemnego.

Obiekt w Żelisławicach posiada piłkochwyty o wysokości od 4 do 6 metrów oraz trybuny dla 65 widzów. Jest oświetlony czterema 10-metrowymi masztami z oprawami ledowymi. Boisko wyłożone jest sztuczną nawierzchnią z poliuretanu, którą otacza chodnik z kostki brukowej. Cały obiekt sportowy ma powierzchnię ponad 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Jego wykonawcą była firma Grumix z Preczowa (województwo śląskie).

Inwestycja kosztowała około 600 tysięcy złotych, z czego 70 procent dofinansowała Unia Europejska. Wkład własny gminy Secemin wyniósł około 200 tysięcy. Dodajmy, że w ramach projektu, za około 40 tysięcy złotych zakupione zostaną też pomoce dydaktyczno-naukowe do pracowni szkolnych w Żelisławicach i Seceminie.

To bez wątpienia piękny prezent dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego rozpoczynających 1 września nowy rok szkolny 2020/2021. Władze gminy Secemin podkreślają, że nowoczesne boisko w Żelisławicach będzie służyć nie tylko do prowadzenia zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego, ale również będzie mogła z niego korzystać po południu oraz wieczorami starsza młodzież i dorośli.

Tadeusz Piekarski – wójt gminy Secemin

Po przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji budynku szkolnego, doposażeniu placu zabaw i siłowni zewnętrznej, wyposażeniu szkoły w nowoczesne pracownie przedmiotowe, budowa boiska wielofunkcyjnego dopełnia cykl inwestycyjno-modernizacyjny szkoły w Żelisławicach.

/RB/

Zobacz wszystkie teksty o boisku

UDOSTĘPNIJ