Bożena Borkowska z władzami województwa świętokrzyskiego i gminy Kluczewsko.

Bożena Borkowska z Kolonii Pilczycy wyróżniona w konkursie Sołtys Roku 2018 w Wąchocku

Bożena Borkowska, sołtys Kolonii Pilczyca otrzymała wyróżnienie w konkursie Sołtys Roku 2018 Województwa Świętokrzyskiego.

29 czerwca w Wąchocku odbył się doroczny zjazd sołtysów, podczas którego uhonorowano najaktywniejszych szefów sołectw w regionie. Jako jedyna z powiatu włoszczowskiego wyróżnienie w konkursie zdobyła mieszkanka gminy Kluczewsko.

Bożena Borkowska, bo o niej mowa, jest sołtysem wsi Kolonia Pilczyca czwartą kadencję. Do konkursu została zgłoszona przez Urząd Gminy w Kluczewsku. Jej kandydaturę zaproponowali koledzy.

Pani Bożena znana jest w swoim środowisku lokalnym nie tylko jako łącznik mieszkańców z władzą samorządową. Działa społecznie w Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, kole sołtysów w gminie, czy Radzie Rodziców przy szkole w Kluczewsku. Prywatnie jest mamą trójki dzieci.

Warto wspomnieć, że sołtysi z gminy Kluczewsko rok rocznie biorą udział w zjeździe w Wąchocku, gdzie nominują do konkursu kolegów ze swojego grona, którzy odnoszą sukcesy.

Cieszę się, że po raz kolejny sołtys z naszej gminy został wyróżniony w tym konkursie – mówi wójt Kluczewska Rafał Pałka. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ