Burmistrz Grzegorz Dziubek zaprezentował na ostatniej sesji Rady Miejskiej raport o stanie gminy za ubiegły rok (fot. UG Włoszczowa).

Burmistrz przedstawił radnym raport o stanie Gminy Włoszczowa za 2023 rok. Szczegółowa debata w czerwcu

23 maja na trzeciej sesji Rady Miejskiej burmistrz Włoszczowy przedstawił radnym raport o stanie gminy za 2023 rok. Dyskusja nad dokumentem odbędzie się w czerwcu.

Celem raportu jest podsumowanie działalności Gminy Włoszczowa w zakresie realizacji polityk, programów i strategii, uchwał rady oraz budżetu obywatelskiego w minionym roku.

Ostatnie lata to był trudny czas dla samorządów, przede wszystkim związany ze skutkami wojny na Ukrainie, inflacją, która znacząco podwyższyła koszty wielu inwestycji, czy wahającymi się w sposób niekontrolowany cenami energii elektrycznej. Wyzwaniem dla gmin była też dystrybucja węgla związana z kryzysem energetycznym, wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę – opowiadał burmistrz.

Rada Miejska ma debatować nad tym raportem na sesji absolutoryjnej w czerwcu. – Mam nadzieję, że ta lektura będzie cennym źródłem informacji dla państwa – powiedział Grzegorz Dziubek. Dokument będzie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ