Wicewojewoda Michał Skotnicki dekoruje Grzegorza Dziubka Odznaką Honorową Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek uhonorowany Odznaką Honorową Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

20 czerwca, na jednej z najważniejszych w roku sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek został uhonorowany przez wicewojewodę świętokrzyskiego Michała Skotnickiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

To wyróżnienie to dostrzeżenie pracy najbardziej zaangażowanych samorządowców w województwie świętokrzyskim. W tym roku wojewoda wystąpił z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o uhonorowanie dwóch samorządowców z terenu naszego województwa, w uznaniu za zasługi dla samorządu terytorialnego. Jednym z nich jest Grzegorz Dziubek – mówił wicewojewoda Skotnicki, który odznaczył burmistrza Włoszczowy medalem, w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza i radnej wojewódzkiej Jolanty Tyjas.

Gratuluję tego pięknego wyróżniania i wspaniałych osiągnięć. Proszę nie zwalniać tempa. My, jako mieszkańcy, czujemy się zaszczyceni mieszkać w gminie, która jest przyjazna, która tak pięknie wygląda, która się rozwija i ma przed sobą ogromne perspektywy i przede wszystkim kreatywnego gospodarza – stwierdziła radna Tyjas. – Ja powiem krótko – ta odznaka się panu należy – dodał przewodniczący Dudkiewicz.

Grzegorz Dziubek podziękował wojewodzie za to wyjątkowe odznaczenie.

To podsumowanie 22 lat mojej pracy samorządowej w Gminie Włoszczowa jako radnego, a obecnie burmistrza. To wyróżnienie jest dla mnie mobilizacją do dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności, żeby realizować marzenia mieszkańców gminy Włoszczowa. To odznaczenie chcę dedykować tym wszystkim, którzy powierzyli mi społeczny mandat zaufania, mieszkańcom naszej małej ojczyzny – powiedział odznaczony burmistrz Dziubek.

Grzegorz Dziubek to znany i ceniony samorządowiec w regionie. W 2002 został radnym Rady Miejskiej we Włoszczowie. Ponownie był wybierany do tego gremium w 2006 (przez niespełna pół roku był przewodniczącym Rady Miejskiej) i 2010 roku. W lipcu 2012 został powołany na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. Od 2014 roku do chwili obecnej pełni funkcję burmistrza Włoszczowy. To najstarszy stażem samorządowiec w gminie Włoszczowa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ