Władze samorządowe Włoszczowy z dyrektorami szkół i najzdolniejszymi gimnazjalistami (fot. Rafał Banaszek).

Burmistrz Włoszczowy wręczył ostatnie stypendia dla gimnazjalistów. Zobacz film

23 najzdolniejszych uczniów gimnazjów w gminie Włoszczowa otrzymało od burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej stypendium w wysokości 150 złotych miesięcznie.

Uroczysta gala odbyła się 12 kwietnia we włoszczowskim Domu Kultury i poprzedzona była uroczystościami upamiętniającymi 79. rocznicę zbrodni katyńskiej i 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Nagrodzeni uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie z fundatorami stypendiów (fot. Rafał Banaszek).

Stypendium w wysokości 150 złotych miesięcznie będą otrzymywać do końca roku szkolnego (z wyrównaniem od lutego): Amelia Bartos, Ilona Ciesielska, Michał Hudobski, Kacper Jamróz, Aleksandra Janus, Jakub Jasnos, Dominika Krawczyk, Mateusz Łaskawski, Izabela Michalska, Zuzanna Oleksy, Adam Prokop – wszyscy z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie, Jakub Głowacki, Kinga Kościołek, Anna Koza, Wiktoria Kusa, Wiktoria Proch, Ewelina Zug (Zespół Placówek Oświatowych numer 2), Natalia Dziubek, Julia Pałgan, Przemysław Struski (szkoła w Koniecznie), Karolina Dymek, Zuzanna Dziedzic i Klaudia Nowińska (szkoła w Kurzelowie).

Stypendyści z Zespołu Placówek Oświatowych numer 2 we Włoszczowie z władzami samorządowymi gminy i dyrektorem szkoły (fot. Rafał Banaszek).

Obiecujemy, że w trosce o naszą małą ojczyznę będziemy nadal poszerzać swoją wiedzę, aby w przyszłości móc powrócić do Włoszczowy i zwrócić dług, który w dniu dzisiejszym zaciągamy – powiedziała wdzięczna młodzież.

Stypendystki z Zespołu Placówek Oświatowych w Kurzelowie z władzami gminy i dyrektorem szkoły (fot. Rafał Banaszek).

Zaskoczony takimi słowami burmistrz Grzegorz Dziubek obiecał, że samorząd Włoszczowy nie poprzestanie na fundowaniu stypendiów dla zdolnej młodzieży, mimo, że tegoroczna edycja była ostatnią dla uczniów wygaszanych gimnazjów.

Nagrodzeni uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie z władzami i dyrekcją (fot. Rafał Banaszek).

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ