Były długoletni poseł Mirosław Pawlak namawia mieszkańców powiatu włoszczowskiego do skorzystania z badań profilaktycznych przeciwko rakowi jelita grubego (fot. wikipedia).

Były poseł Mirosław Pawlak wypowiada wojnę rakowi. Przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców na… badania kolonoskopowe (zobacz wideo)

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach realizuje projekt unijny dotyczący profilaktyki wczesnego wykrywania raka jelita grubego w województwie świętokrzyskim. W akcję zaangażował się szczególnie były poseł kilku kadencji pochodzący z powiatu jędrzejowskiego.

Mirosław Pawlak, bo o nim mowa, podczas jubileuszu 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach zaapelował do mieszkańców powiatu włoszczowskiego o zgłaszanie się u niego na bezpłatne badania jelita grubego. W naszym powiecie będzie je wykonywał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowe Życie we Włoszczowie – jako jeden z sześciu ośrodków w województwie.

W ramach projektu można skorzystać z darmowych badań kolonoskopowych ze znieczuleniem. Pacjentom będą też zwracane koszty przejazdu. Z badania nie mogą skorzystać osoby z objawami klinicznymi sugerującymi istnienie raka jelita grubego oraz takie, które wykonywały kolonoskopię w ciągu 10 ostatnich lat.

Projekt „Rak na wspak…” skierowany jest do 2468 mieszkańców regionu świętokrzyskiego w wieku 25-65 lat (w szczególności do osób po 50. roku życia). Przedsięwzięcie opiewa na kwotę 4,5 miliona złotych i współfinansowane jest przez Unię Europejską. Więcej informacji o tej akcji można uzyskać pod numerem telefonu 502-261-954 (Mirosław Pawlak) oraz na stronie internetowej www.raknawspak.pl.

/RB/

UDOSTĘPNIJ