Rozpoczął się remont budynku poprzemysłowego, w którym w przyszłości będą prezentowane osiągnięcia lokalnych artystów oraz powstanie bawialnia dla dzieci.

Ciąg dalszy rewitalizacji Włoszczowy. Ruszył remont 70-letniego magazynu. Co ciekawego w nim powstanie?

Przy skrzyżowaniu ulic Wigury i Pocztowej rozpoczął się remont budynku poprzemysłowego w ramach rewitalizacji centrum Włoszczowy. W odnowionych pomieszczeniach będą między innymi prezentowane osiągnięcia lokalnych artystów. Powstanie też bawialnia dla dzieci, w tym również niepełnosprawnych.

Budynek powstał w 1948 roku i do 2000 roku pełnił funkcję magazynu. Swoją siedzibę miał tutaj też Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni “Samopomoc Chłopska”.

Z uwagi na wiek budowli (ponad 70 lat) jej obecny stan wymaga podjęcia robót remontowych związanych ze  wzmocnieniem istniejącej konstrukcji. Część budynku zostanie przeznaczona na działalność gospodarczą.

W wyremontowanych pomieszczeniach będą także prezentowane osiągnięcia lokalnych artystów. Powstanie też bawialnia dla dzieci, w tym niepełnosprawnych.

Inwestycję powadzi lokalny przedsiębiorca Paweł Bąk, który jest partnerem gminy Włoszczowa w projekcie rewitalizacji. Przypomnijmy, że remont jego obiektu jest częścią rewitalizacji centrum miasta, która pochłonie w sumie przeszło 22,6 miliona złotych (dofinansowanie unijne wyniesie 15,2 miliona) i będzie realizowana w latach 2019-2020.

W ramach tego projektu, dwa miesiące temu rozpoczął się remont zabytkowej plebanii przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. W tym roku planowana jest też między innymi przebudowa ulicy Wiśniowej oraz Domu Kultury.

/RB/

UDOSTĘPNIJ