Czworo dzieci otrzymało wymarzone rowery od organizatorów (fot. UG Włoszczowa).

Czworo dzieci otrzymało wymarzone rowery. Udany trzeci finał akcji społecznej Rower pomaga we Włoszczowie (film)

Czworo dzieci z gminy Włoszczowa otrzymało rowery podczas trzeciego finału akcji społecznej Rower pomaga. Wszystko dzięki temu, że włoszczowianie przejechali na rowerach ponad 200 tysięcy kilometrów i wpisywali je w specjalnej aplikacji.

Wręczenie jednośladów było najważniejszym punktem imprezy, która odbyła się w niedzielę, 15 września na Placu Konstytucji 3 Maja. Rowery ufundowali Fundacja Arka oraz firma Max Elektro Pawła Bąka. W przekazaniu jednośladów uczestniczyły też władze naszego powiatu.

Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym na dystansie 30 i 50 kilometrów. Na przejażdżkę wyruszyło łącznie 50 osób, wśród nich dyrektor Domu Kultury Sylwester Kowalski, dyrektor do spraw inwestycji Urzędu Gminy Sławomir Owczarek oraz skarbnik gminy Dariusz Górski.

Głowna impreza odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja przy gminie. Tutaj czekało na uczestników wiele atrakcji, między innymi wyścig rowerowy Kinder Szybszy od powietrza o Puchar Burmistrza Gminy dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat, przejażdżka samochodem elektrycznym Tesla S, darmowy serwis rowerowy firmy Max Elektro, mobilne miasteczko ruchu drogowego z elementami toru przeszkód i wiele innych atrakcji rowerowych.

W budynku Urzędu Gminy trwała akcja honorowego oddawania krwi. Wzięło w niej udział 56 osób. Zebrano ponad 25 litrów krwi. Na zakończenie odbył się happening Rower pomaga, podczas którego ułożono wielkie serce z upcyklingowych kół rowerowych.

Przekazaliśmy cztery wymarzone rowery, zebraliśmy ponad 25 litrów krwi, była świetna zabawa, sportowa rywalizacja i mnóstwo atrakcji. Cele akcji zostały osiągnięte, z czego jesteśmy bardzo dumni. Można powiedzieć, że Włoszczowa stała się miastem rowerowym. Wśród naszych mieszkańców jest zapał i potencjał. Chcą jeździć, trenować i wypoczywać aktywnie – napisali organizatorzy na stronie internetowej Urzędu Gminy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ