Daj się wkręcić w pomaganie. Najbliższe akcje charytatywne z udziałem Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, w ramach akcji Daj się wkręcić w pomaganie, zachęca do udziału w trzech przedsięwzięciach charytatywnych organizowanych w miesiącach listopad-grudzień.

Po pierwsze Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa zbiera gumowe i plastikowe zabawki dla małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Termin ich nadsyłania upływa 15 listopada.

Kolejną akcją prowadzi Ewa Napora, pisarka z Kluczyc w gminie Secemin, która do końca listopada gromadzi słodycze i artykuły papiernicze dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Dydaktycznego, Edukacyjnego, Rehabilitacyjnego w Psarach.

Trzecią akcję koordynuje Szkoła Podstawowa imienia Stefana Czarnieckiego w Czarncy. W ramach międzynarodowego projektu edukacyjno-humanitarnego Face to face with the world placówka ta przyjmuje do końca roku sprzęt sportowo-rekreacyjny dla dzieci z Ugandy.

W te trzy akcje włączyło się Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne z Włoszczowy, które prosi mieszkańców o przekazywanie wspomnianych rzeczy, które następnie zostaną przekazane organizatorom poszczególnych akcji.

/RB/