Tak się bawili po dwuletniej pandemii uczestnicy majówki w Koniecznie.

Udana majówka dla kół gospodyń wiejskich w Koniecznie. Tak szaleli spragnieni zabawy mieszkańcy po dwuletniej pandemii

21 maja na placu z wiatą grillową przy szkółce leśnej w Koniecznie odbyła się pierwsza majówka, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie. Na imprezie bawiły się niemal wszystkie koła z powiatu.

Uczestnikom przygrywał na żywo zespół MEJ z Włoszczowy. Podczas spotkania wręczono wartościowe nagrody AGD dla kół gospodyń wiejskich, które wygrały w wielkanocnym konkursie na najładniejszy stroik w koszyczku, zorganizowanym przez starostwo. W podziękowaniu za pierwsze miejsce gospodynie z Komparzowa przywiozły wielki tort, którym poczęstowały wszystkich uczestników.

Podczas imprezy, na której nie brakowało jedzenia i dobrej muzyki, nogi same trwały się do tańca. Potańcówka trwała do późnych godzin wieczornych. Nawet chwilowy deszcz nie był w stanie jej zatrzymać... Uczestników zabawy odwiedził pod wieczór senator Jacek Włosowicz. Nie mogło też zabraknąć gości z Ukrainy. Staroście Dariuszowi Czechowskiemu kilkakrotnie odśpiewano na scenie "Sto lat" z okazji obchodzonych 16 maja urodzin.

Pierwszą taką majówkę w Koniecznie zorganizowało włoszczowskie starostwo wspólnie z działającą przy nim Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich na czele z przewodniczącą Beatą Bąk. Impreza wszystkim się podobała.    

/RB/