Dariusz Kaźmierczak z Włoszczowy po raz kolejny został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Lekarzy w Krakowie (fot. archiwum prywatne).

Dariusz Kaźmierczak z Włoszczowy po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Lekarzy

Dariusz Kaźmierczak, pediatra z Włoszczowy znalazł się w gronie 12 laureatów 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Lekarzy imienia profesora Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”.

Gala konkursu odbyła się 15 października w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Jury w składzie: Maria Szczeklik, Anna Dymna, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Jarosław Wanecki i Waldemar Hładki doceniło najnowsze opowiadanie Kaźmierczaka pod tytułem „Pogrobowiec”, za które otrzymał wyróżnienie w kategorii proza.

To kolejny sukces doktora Dariusza Kaźmierczaka w tym konkursie. W 2015 roku zajął pierwsze miejsce w kategorii proza non-fiction (sukces przyniosło mu opowiadanie „Przeszczep”). Otrzymał jednocześnie tytuł najlepszego polskiego lekarza pisarza non-fiction 2015 roku. Rok wcześniej Kaźmierczak zdobył drugie miejsce w Polsce w tym samym konkursie za powieść „Wysiedleni”.

Doktor Kaźmierczak ma 62 lata. Debiutował w 2008 roku powieścią „Cesarskie cięcie”. Do tej pory wydał 12 książek o tematyce sensacyjno-obyczajowej (ostatnia nosi tytuł “Nie zamykaj oczu”).

/RB/

UDOSTĘPNIJ