Ozdobna altana drewniana (fot. UG Kluczewsko).

Dawny stadion w Dobromierzu zmienił się nie do poznania dzięki funduszom unijnym

W Dobromierzu przeprowadzono rewitalizację dawnego stadionu, który nie spełniał swoich funkcji. Obiekt zmienił się nie do poznania dzięki dotacji unijnej.

W ramach projektu wykonywano alejki spacerowe, ogrodzenie parkowe z elementów metalowych, bramę wjazdową i furtkę dla ochrony zagospodarowanego terenu oraz przebywających tam gości.

Ozdobna altana drewniana (fot. UG Kluczewsko).

Postawiono również dużą ozdobną altanę drewnianą, pojawiła się mała architektura w postaci ławek parkowych z oparciem, koszy na śmieci oraz ozdobnych donic na postumencie. Posadzone zostały rośliny zielone (lipy, klony, dęby, buki oraz sosny) w celu nadania temu miejscu nowych walorów rekreacyjnych i turystycznych.

Elementy małej architektury w parku (fot. UG Kluczewsko).

Dla wygodny przybywających gości wykonany został parking. Na rewitalizowanym terenie zainstalowano też hotspot umożliwiający dostęp do bezpłatnego Internetu.

Inwestycja pochłonęła 315 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z programu operacyjnego „Rybactwo i morze” wyniosło około 94 tysiące.

Rafał Pałka – wójt Kluczewska

“Przedsięwzięcie to miało na celu utworzenie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej dostępnej nie tylko dla Dobromierza, ale również dla mieszkańców całej gminy i przybywających gości. Z zagospodarowanego terenu będą korzystały również dzieci w ramach zajęć lekcyjnych i w czasie wolnym”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ