Władze samorządowe powiatu i szpitala spotkały się w starostwie z mieszkańcami gminy Włoszczowa (fot. Starostwo Powiatowe).

Debata o szpitalu w starostwie. Przybyło około 30 mieszkańców, w większości pracowników ZOZ-u

W poniedziałek, 3 czerwca odbyło się w starostwie spotkanie z mieszkańcami gminy Włoszczowa zorganizowane przez Zarząd Powiatu. Dotyczyło ono aktualnej sytuacji Zespołu Opieki Zdrowotnej, którego zadłużenie wynosi obecnie ponad 35 milionów złotych.

Dyrektor szpitala Rafał Krupa przedstawił aktualną sytuację finansową kierowanej przez niego jednostki.

Powiedział też o swoich planach dotyczących nowych kierunków działania, między innymi o tak zwanej ginekologii jednego dnia, reumatologii dla dzieci, zwiększeniu liczby łóżek na oddziale rehabilitacyjnym, czy zwiększeniu liczby wykonywanych operacji.

Wspomniał również o problemach na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz pozyskaniu nowych lekarzy. W swojej wypowiedzi podkreślił, że włoszczowski szpital ma w sobie duży potencjał, który należy wykorzystać.

Na debatę o szpitalu przybyło do starostwa około 30 mieszkańców, w większości pracowników ZOZ-u (fot. Starostwo Powiatowe).

Następnie głos oddano przybyłym na spotkanie mieszkańcom gminy Włoszczowa, którzy mieli możliwość zadawania pytań dyrektorowi.  

Wkrótce mają się odbyć podobne spotkania w kolejnych gminach powiatu włoszczowskiego. Najbliższe planowane jest w poniedziałek, 17 czerwca o godzinie 18 w krasocińskiej bibliotece.

Harmonogram spotkań w pozostałych gminach zostanie zamieszczony na stronie internetowej starostwa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ