Do końca września będzie gotowa największa w powiecie strefa aktywności przy włoszczowskim basenie

Kończy się budowa imponującej strefy aktywnego wypoczynku przy krytej pływalni Nemo we Włoszczowie. To jedna z kluczowych inwestycji w projekcie rewitalizacji miasta.

Przy basenie, na 40-arowej działce gmina Włoszczowa stworzyła ogólnodostępne miejsce plenerowe dla mieszkańców z myślą o rekreacji, sporcie i wypoczynku. Właśnie dobiegają końca prace budowlane i urządzanie strefy.

Powstała tutaj profesjonalna siłownia zewnętrzna, plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, strefa street workout oraz piknikowa z altanami i grillami. Całość ozdobią aranżacje roślinne. Będzie można odpocząć i popracować nad kondycją.

Mamy nadzieję, że w tym miejscu będą spotykali się dziadkowie, dzieci i wnukowie. To ma być  teren rekreacji całych rodzin – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Gminy we Włoszczowie.

Koszt  budowy strefy to prawie 1,7 miliona złotych, z czego 75 procent (1,2 miliona) sfinansuje Unia Europejska. Do projektu gmina dołoży 422 tysiące złotych. Strefę buduje firma Atut z Mosiny (województwo wielkopolskie).

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ