Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek z dyrektorem Domu Kultury Sylwestrem Kowalskim.

Dom Kultury we Włoszczowie zostanie rozbudowany za ponad 3 miliony złotych. Powstanie sala taneczna i amfiteatr (zobacz wideo)

Sala taneczna, mini amfiteatr, fotowoltaika, termomodernizacja stropu – włoszczowski Dom Kultury przejdzie niebawem wielką metamorfozę dzięki funduszom europejskim.

Inwestycja ta będzie kolejnym punktem wielkiego projektu rewitalizacji centrum Włoszczowy. W piątek, 19 lipca podpisano umowę z wykonawcą rozbudowy tej gminnej jednostki – firmą AMB Krzysztofa Prokopa z Oleszna, która budowała przedszkole w mieście. Wartość zadania to 3,2 miliona złotych.

W piątek w Urzędzie Gminy podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę Domu Kultury: (od lewej) Sławomir Owczarek, Krzysztof Prokop, Sylwester Kowalski i Grzegorz Dziubek (fot. Rafał Banaszek).

Głównym punktem projektu będzie rozbudowa Domu Kultury o salę taneczną, która zostanie dobudowana od strony parkingu. Z kolei od północnej strony powstanie mini amfiteatr ze sceną i zadaszeniem, spełniający rolę kina plenerowego.

Wizualizacja sali tanecznej, która powstanie od strony parkingu (archiwum DK Włoszczowa).

W budynku zostanie docieplony strop, a na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej dla potrzeb placówki. Teren Domu Kultury zostanie zagospodarowany o nowe ciągi piesze. Inwestycja rozpocznie się w połowie sierpnia i zakończy we wrześniu 2020 roku.

Warto wspomnieć, że niebawem będą ogłaszane przetargi na kolejne założenia projektu rewitalizacji Włoszczowy, to jest na budowę centrum aktywności przy basenie, montaż monitoringu miejskiego, czy przebudowę parku na Placu Wolności.

/RB/

UDOSTĘPNIJ