Władze powiatu włoszczowskiego i przedstawiciele wykonawcy na wyremontowanym przepuście drogowym w Krasowie (fot. Starostwo Powiatowe).

Droga Krasów-Radków już otwarta dla kierowców. Powiat wyremontował zagrażający bezpieczeństwu przepust

9 sierpnia otwarto oficjalnie odcinek drogi powiatowej Krasów-Radków, który był zamknięty przez dwa ostatnie miesiące w związku z przebudową przepustu.

W piątek odbył się odbiór końcowy inwestycji, w którym uczestniczyły między innymi władze powiatu włoszczowskiego w osobach starosty Dariusza Czechowskiego i członka zarządu Małgorzaty Gusty, a także wójt Radkowa Jarosław Dominik.

Przepust, z uwagi na zły stan techniczny, zagrażał bezpieczeństwu użytkowników drogi, dlatego podjęto decyzję o jego przebudowie. Przy okazji położono też około 100 metrów nowej nawierzchni asfaltowej. Od 6 czerwca odcinek Krasów-Radków był całkowicie zamknięty dla ruchu.

Remont sfinansowano z pieniędzy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które powiat otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Inwestycja kosztowała około 360 tysięcy złotych, w tym dotacja z budżetu państwa wyniosła ponad 287 tysięcy (80 procent), natomiast wkład własny powiatu stanowił około 72 tysiące.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ