W czwartek, 6 czerwca z wykonawcą przepustu w Krasowie spotkali się: (od lewej) radny powiatowy Krzysztof Malinowski, starosta Dariusz Czechowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Norbert Gąsieniec oraz wicestarosta Łukasz Karpiński.

Droga powiatowa Krasów – Radków zamknięta na około 2 miesiące. Drogowcy remontują przepust

W związku z remontem przepustu pod drogą powiatową Krasów – Radków, od czwartku 6 czerwca odcinek ten został całkowicie zamknięty dla ruchu na okres około 2 miesięcy.

Objazd do Radkowa oraz Włoszczowy odbywa się drogami powiatowymi Bebelno – Rogienice, Rogienice – Dąbie – Kossów oraz Radków – Kossów.

Przepust, jak pokazuje Łukasz Karpiński, jest w bardzo złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi (fot. Rafał Banaszek).

Przepust drogowy zagrażał bezpieczeństwu użytkowników drogi, dlatego podjęto decyzję o jego przebudowie. Razem z przepustem zostanie wymienione około 100 metrów nawierzchni asfaltowej drogi.

Inwestycja pochłonie około 400 tysięcy złotych, w tym 80 procent kosztów zostanie pokryte z budżetu państwa w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych na drogach.

Dodajmy, że z tego samego projektu w tym tygodniu zakończono przebudowę 1,5 kilometra drogi powiatowej Bebelno-Rogienice, która znajduje się niedaleko remontowanego od 6 czerwca przepustu w Krasowie. Planowany termin zakończenia robót to 31 lipca.

/RB/

UDOSTĘPNIJ