Na wyremontowanej drodze przy wiadukcie w Koziej Wsi (od lewej): Łukasz Karpiński, Dariusz Czechowski, Małgorzata Gusta, Ireneusz Gliściński i Rafał Pałka.

Wyremontowano 10,5 kilometra dróg powiatu, zniszczonych podczas budowy wiaduktów w Koziej Wsi i Motycznie

3 grudnia odebrano drugą wyremontowaną drogę powiatową w powiecie włoszczowskim, zniszczoną przez ciężki transport podczas budowy wiaduktów drogowych nad Centralną Magistralą Kolejową.

W odbiorze końcowym 8,4-kilometrowego odcinka od wiaduktu w Koziej Wsi do drogi wojewódzkiej 742 w Kluczewsku uczestniczyły władze samorządowe powiatu, wójtowie Krasocina i Kluczewska, wykonawca wiaduktów i drogi oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych – w sumie 14 osób.   

Warto wspomnieć, że 26 listopada odbył się podobny odbiór znacznie krótszego, bo ponad 2-kilometrowego odcinka drogi z Motyczna do Międzylesia, która z kolei została zniszczona podczas budowy wiaduktu w Motycznie.

Remont obu odcinków polegał na odtworzeniu nawierzchni, która pełniła funkcję drogi dojazdowej do placu budowy. Inwestycję zrealizowała firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej, której podwykonawcą była włoszczowska firma Dukt. I co najważniejsze – samorządu powiatowego nic to nie kosztowało.

/RB/

 

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/poprawiaja-zniszczone-drogi-powiatowe-przy-wybudowanych-wiaduktach-powstanie-105-kilometra-nowych-nawierzchni

UDOSTĘPNIJ