Podczas piątkowego spotkania w Kurzelowie: (od lewej) Małgorzata Gusta, Dariusz Czechowski, Krzysztof Lipiec i Adam Stępniewicz.

Ulica Wojska Polskiego w Kurzelowie zostanie przebudowana. Powiat otrzymał pokaźną dotację z budżetu państwa

Prawie 1 kilometr ulicy Wojska Polskiego w Kurzelowie w kierunku Jeżowic zostanie przebudowane w tym roku. Powiat włoszczowski otrzymał prawie 1,3 miliona dofinansowania z budżetu państwa.

Dotacja pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Cała inwestycja będzie kosztować 1,6 miliona złotych, z czego około 1,3 miliona (80 procent) stanowi dofinansowanie z budżetu państwa. Wkład własny powiatu wyniesie ponad 320 tysięcy. 6 maja władze samorządowe powiatu podpisały umowę z wojewodą na dofinansowanie.

Projekt zakłada przebudowę 900-metrowego odcinka ulicy Wojska Polskiego (od skrzyżowania z drogą wewnętrzną prowadzącą do szkoły do końca terenu zabudowanego w kierunku Jeżowic), poszerzenie jezdni do minimum 5,5 metra, budowę chodników i zjazdów z kostki brukowej do posesji, odwodnienie, przebudowę przepustów oraz budowę kanalizacji deszczowej.

23 kwietnia na ulicy Wojska Polskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła na Sejm Krzysztofa Lipca oraz starosty włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego. Podczas spotkania starosta podziękował władzom rządowym i wojewodzie świętokrzyskiemu za dofinansowanie inwestycji powiatowej.  

 /RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/droga-powiatowa-w-kurzelowie-zostanie-przebudowana-na-razie-przygotowywany-jest-projekt

UDOSTĘPNIJ