Drogę w Koniecznie odwiedził ostatnio Zarząd Powiatu w składzie: Małgorzata Gusta, Łukasz Karpiński i Dariusz Czechowski (fot. Starostwo Powiatowe).

Drogowcy naprawiają zniszczoną drogą powiatową w Koniecznie, która była na gwarancji. Koniec trwającego 3 lata sporu

Pod koniec lipca, w ramach gwarancji, rozpoczęła się naprawa drogi powiatowej Konieczno - Pułanki. Spór między wykonawcą a powiatem włoszczowskim trwał od 3 lat.

Przypomnijmy, że odcinek o długości ponad 2,5 kilometra oddano do użytku w listopadzie 2017 roku. Przebudowa kosztowała ponad 2 miliony złotych, w tym przeszło 1,3 miliona pozyskano z Unii Europejskiej, resztę kosztów sfinansowały po połowie powiat z gminą Włoszczowa.

Już pierwsza zima pokazała, że nawierzchnia nie została właściwie wykonana. W wielu miejscach pojawiły się mikropęknięcia i odpryski. A każdy kolejny rok pogarszał tę sytuację.

Obecny Zarząd Powiatu Włoszczowskiego kilkakrotnie apelował do wykonawcy – kieleckiej firmy Fart - o naprawienie drogi w ramach przysługującej gwarancji. Odbyło się wiele spotkań w tej sprawie w starostwie.

Ostatecznie, niemal po 5 latach od oddania odcinka do użytkowania, usterki – jak informuje włoszczowskie starostwo - zostaną naprawione. Prace ruszyły pod koniec lipca i zgodnie z deklaracją firmy mają potrwać do 19 sierpnia. 2 sierpnia drogę w Koniecznie wizytował starosta Dariusz Czechowski.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/asfalt-wicestarosty-pomogl-droga-powiatowa-w-koniecznie-zostanie-naprawiona-przez-wykonawce-wkrotce-wideo