Tak było 7 maja podczas pierwszej Wiosennej Akcji Honorowego Oddawania Krwi w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym (fot. PCK-R Włoszczowa).

Druga wiosenna akcja oddawania krwi we Włoszczowie już 28 maja

28 maja w godzinach 9-13 Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na drugą w tym miesiącu edycję Wiosennej Akcji Honorowego Oddawania Krwi.

Pierwsza odbyła się 7 maja. Zgłosiło się około 100 osób, z czego zarejestrowano 71, a krew oddało łącznie 42 dawców (w sumie zebrano 18,9 litra). Była to druga w województwie świętokrzyskim wyjazdowa akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana w czasie pandemii.

Nawet w tym trudnym czasie pokazaliśmy, że umiemy się dzielić i nie jesteśmy obojętni. Policjanci, kibice Hetmana, młodzież oraz osoby prywatne po raz kolejny pokazały, że umieją pomagać innym, oddając krew dla dwóch chorych mieszkańców gminy Włoszczowa – opowiadali organizatorzy.

Podczas zbiorki zachowano wszystkie procedury bezpieczeństwa to jest zorganizowano dużą, przestronną salę sportową, badanie wstępne (pomiar temperatury), dezynfekcję rąk, maseczki, odległość między krwiodawcami. Na koniec każdy dawca otrzymał od PCK-R w prezencie bawełnianą maseczkę ochronną wielokrotnego użytku. Tak samo będzie również 28 maja.

Warto podkreślić, że od początku roku w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie zebrano w sumie 42,2 litra krwi.

/RB/