Zwycięzcy gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Kluczewsku z organizatorami (fot. Renata Jachna/UG Kluczewsko).

Druhowie i druhny z Januszewic najlepsi na gminnych zawodach w Kluczewsku. 10 strażaków odznaczono medalami

Ochotnicza Straż Pożarnej z Januszewic wygrała w dwóch kategoriach gminne zawody sportowo-pożarnicze, które odbyły się na stadionie sportowym w Kluczewsku.

Druhowie przybyli na stadion w szyku kolumny defiladowej prowadzonej przez komendanta gminnego Dariusza Ławińskiego przy dźwiękach Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dobromierza. Zawody otworzył wójt gminy Rafał Pałka, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Kluczewsku.

W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn męskich z: Ciemiętnik, Dobromierza, Januszewic, Kluczewska, Łapczynej Woli, Pilczycy, Rzewuszyc i Stanowisk oraz trzy kobiece drużyny pożarnicze (Dobromierz, Januszewice i Pilczyca).

Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Sędzią głównym zawodów był młodszy brygadier Tomasz Szymański z włoszczowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Wielki sukces odniosła jednostka z Januszewic, która wygrała zarówno w grupie męskiej jak i kobiecej. Drudzy byli druhowie z Pilczycy, a trzeci gospodarze z Kluczewska.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz bony pieniężne o wartości 500 złotych (grupy męskie) i 300 złotych (kobiece). Wręczały je władze samorządowe powiatu, gminy oraz przedstawiciele straży pożarnej.

Puchar za najlepszy wynik w ćwiczeniu bojowym ufundował wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski. Sponsorami imprezy strażackiej byli gmina Kluczewsko oraz Bank Spółdzielczy we Włoszczowie.

Za aktywną działalność i zasługi dla pożarnictwa uhonorowano medalami i odznakami 10 strażaków: Zbigniewa Basiaka, Mariusza Majeckiego, Damiana Barabasza, Michała Gacka, Marka Prokopa, Monikę Bakalarz, Sylwię Majecką, Kamila Borowieckiego, Artura Banaszczyka oraz Sławomira Sobańskiego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ